معرفی مسابقه بهترین محل برای کار

معرفی مسابقه بهترین محل برای کار

رضایت و تعهد کارکنان دو جز اساسی در توسعه سازمان ها با عملکرد سطح بالا و جذب استعدادهای درخشان آن ها می باشد. اندازه گیری رضایت کارکنان جهت رتبه بندی بهترین سازمان های ایرانی برای کار کردن، ابزار مهمی برای حصول اطمینان مدیریت ارشد هر سازمانی از رضایت کارکنان خود به عنوان مهمترین سرمایه در اختیار می باشد. این رتبه بندی نظامی برای نمایش وضعیت عمومی سلامت سازمان در اختیار مدیران ارشد قرار می دهد و نقشه راه مناسبی جهت شناسایی و بهبود مسیر سازمان به آن ها نشان می دهد و از سویی دیگر راهنمایی خواهد بود برای نیروهای آماده به کاری که در جستجوی محل مناسبی برای فعالیت و نمایش توانمندی های خود می باشند.

یکی از مهم ترین اصول در انجام این نوع رتبه بندی ها این است که این برنامه توسط بخش خصوصی انجام گیرد تا بتواند به صورت کاملاً مستقل به شناسایی، درک و ارایه راه حل عملیاتی در رابطه با نارسایی ها و کاستی ها بپردازد.

رویکرد جشنواره ملی بهره وری در سطح خرد ایجاد مراکز ملی به منظور پر نمودن فضاهای خالی موثر و کلیدی در رشد و شکوفایی اقتصادی و ارتقای رقابت پذیری در سطح کلان می باشد. از این رو با شناسایی نقاط قابل بهبود در فضای کسب و کار و عوامل تاثیر گذار بر آن ها، از مسیر خرد به کلان برای تحقق این مهم عمل می شود.

با این نگاه، جشنواره ملی بهره وری با همکاری مرکز ملی اندازه گیری رضایت کارکنان با برگزاری مسابقه و اعلام بهترین محل برای کار، شمای کلی از هر سازمان و زیرمعیارهای مورد بررسی را نشان می دهد و می توان امیدوار بود تا با گذشت زمان و جمع آوری اطلاعات مورد نظر برای هر سازمان در یک دوره زمانی چند ساله، پایگاه اطلاعاتی غنی از وضعیت عمومی سازمان ها به صورت کلی و در هر یک از زیر معیارهای مورد بررسی، و با مقایسه سازمان ها با یکدیگر روند کلی، رشد و افت سازمان ها در هر یک از مولفه ها دست یافت.

یکی از اهداف کلیدی این رتبه بندی افزایش آگاهی بین مدیران سرمایه های انسانی هر سازمان در جهت اندازه گیری و بهبود رضایت و تعهد سرمایه های سازمان خود می باشد تا از این طریق آگاهی و توجه به سرمایه های انسانی به عنوان مهم ترین رکن هر سازمان در بین رهبران ارشد هر بنگاه اقتصادی تقویت گردد و پیرو آن منجر به اصلاح و بروزرسانی شیوه های کار گردد.

هدف دیگر این رتبه بندی این است که بنگاه های ایرانی در مسیر بنگاه داری حرفه ای حرکت نمایند و ارزش های اصیلی نظیر صداقت، ارزش آفرینی، خلاقیت و نوآوری در سازمان های ایرانی توسعه یابد و بنگاه های ما بستر قابل اطمینان برای پذیرش افرادی با این ویژگی ها باشند و فضا را برای کارکنان خود به گونه ای فراهم آورند تا این ارزش ها در افراد نهادینه شده و در طول زمان به صورت عینی بروز و ظهور یابد.

دستاوردهای حضور در این مسابقه:

اندازه گیری شاخص رضایت کل کارکنان سازمان ها به صورت حضوری و آنلاین با استفاده از تکنیک های معتبر بین المللی
ارایه کارنامه رضایت کارکنان در ۱۴ حوزه
امکان مقایسه وضعیت رضایت کارکنان سازمان متقاضی با سایر سازمان های مشابه
امکان ارزیابی دوره ای به صورت آنلاین و بررسی روند تغییرات
امکان حضور در دوره های عمومی و دوره های تخصصی توسعه سرمایه های انسانی
امکان ریشه یابی علل موانع اجرایی در سازمان ها و ارایه راهکار بهبود

شرکت های ثبت نام کننده بایستی اکسل آخرین لیست بیمه کارکنان را به دبیرخانه ارسال نمایند- نظرسنجی از کارکنان به صورت آنلاین بوده و شرکت ها علاوه بر حضور کارنامه رضایت کارکنان در ۱۴ حوزه را دریافت می کنند

– زمان برگزاری: اول خرداد ماه

– هزینه ثبت نام: ۲۰ میلیون تومان

– مهلت ثبت نام و اتمام نظر سنجی: پایان اسفندماه

 با توجه به بروزرسانی سامانه آنلاین اندازه گیری رضایت کارکنان ، در دوره چهاردهم این مسابقه برگزار نمی گردد.

راهنما

شایان ذکر است مرکز ملی اندازه گیری رضایت کارکنان مسوول اندازه گیری، صحه گذاری و اعلام نتیجه رضایت سنجی هر متقاضی است و ارزیابی و رتبه بندی و اعلام نتایج مسابقه بر عهده جشنواره می باشد.

مسابقات جشنواره ملی بهره وری:

مسابقه ملی بهره وری
مسابقه ملی تجربه های موفق
مسابقه ملی بهینه کاوی
مسابقه برترین توان اجرا

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید.